Studio një semester në Universitetin Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë në Gjovik

  Të nderuar Studentë,

  fakulteti ynë në mbështetje të projektit Erasmus+ Global Mobility te Unionit Evropian ofron tashmë disa vite me rradhë mundesi për studentët e drejtimit Kompjuterikë të mbarojnë një semester të studimeve bachelor në Universitetin Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë në Gjovik (NTNU Gjøvik), Norvegji.

  Deri më tani gjithsej 30 kolegë tuaj kanë pasur rastin të përfitojnë nga një mundësi e tillë:
  - 15 studentë përmes programit paraprak të Erasmus+
  - 15 studentë përmes një programi tjeter HERD Norvegi, projekti Academic Exchange for Progress (www.aepmak.org),
  duke mbaruar Semestrin e V-të ose VI-të të studimeve në NTNU Gjovik, Norvegji.

  Në rast të interesimit tuaj për të përfituar nga një mundësi e tillë, dhe kjo vlen vetëm për studentet e vitit të dytë të studimeve të drejtimit Kompjuterikë në FIEK, ju lutem të shkruani më së largu deri më 14.03.2018 (e mërkurë) në mesditë ora 12:00 në adresën time te emailit [email protected] duke shënuar emrin dhe mbiemrin tuaj, si dhe numrin tuaj ID.
  Me të mbaruar ky afat, ne do të ftojmë për më 15.03.2018 (e enjte) në një takim informativ një numër të përzgjedhur të kandidatëve bazuar në suksesin e deritanishëm në studime. Më pastaj, po ate ditë (e premte) do të bëjmë të ditur përmes emailit se cilët janë përfundimisht emrat e studenteve që FIEK do t’i rekomandohen NTNU-së Gjovik për të përfituar nga një mundësi e tillë.

  Gjithsej janë deri në 5 (pesë) student që do të mund të përfitojnë nga një mundësi e tillë për semestrin vjeshtor kete vit 2018. Kohëzgjatja e qëndrimit është nga 5 muaj për secilin student.

  Per me shume informata rreth programit Erasmus+, mund te vizitoni faqen: http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/study-mobility_en.htm

Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
2627281 234
567891011
12131415 161718
19 202122232425
2627282930311
2345678