Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike, partner në projektin Erasmus +

  Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike, partner në projektin Erasmus +

  Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike i Universitetit të Prishtinës, është partner në projektin Erasmus + “Development and Implementation of Multimedia and Digital TVcurricula/ (DIMTV)”, i cili koordinohet nga Fakulteti i Teknologjisë së Informacionit  të Universitetit të Durrësit.

  Gjatë periudhës 2018-2020, në kuadër të projektit:
  -Do të avancohen lëndët në fushën e DIMTV
  - Do të ngritet një laborator për mësim dhe kërkime shkencore në këtë fushë
  - Do të organizohen vizita studimore dhe trajnime për stafin akademik në universitetet evropiane partnere në projekt si: Universiteti i Lubjanës, Universiteti Teknik i Ostravës dhe Universiteti Tartu në Estoni
  - Do të forcohet bashkëpunimi me industrinë në fushën e DIMTV             

Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
2627281 234
567891011
12131415 161718
19 202122232425
2627282930311
2345678