Konkurs per ndarjen e 10 bursave per studente per vitin akademik 2020-2021

  Dekani i Fakultetit të Inixhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike (FIEK) të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" Prof. Asoc. Dr. Isak Shabani dhe Kryeshefi Ekzekutiv i KOSTT z.Ilir M.Shala, sot nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit për ndarjen e bursave për studentët e rregullt të FIEK, me qëllim të përkrahjes dhe motivimit të studentëve për përfundimin e studimeve.  KOSTT do të ndaj bursa për 10 studentë, për vitin akademik 2020/21, për 12 muaj.  Me këtë FIEK falendëron KOSTT për kontributin në zhvillimin e kuadrove të reja profesionale të inxhinierisë elektrike, kuadro këto që në ditët e sotme janë më se të nevojshme për operimin, mirëmbajtjen dhe zhvillimin e Sistemit Transmetues të Energjisë Elektrike. 

  Konkursi per bursa te studenteve nga KOST per FIEK (kliko)


  www.kostt.com

   

Arkiva e lajmeve

«tetor»
MaEnPrShDi
28 2930 1234
5 67891011
121314 15161718
19202122232425
2627282930311
2345678