Dita informuese për Bursa në Programet JoinEU-SEE>PENTA dhe Basileus

  Dita informuese për Bursa në Programet JoinEU-SEE>PENTA dhe Basileus  21.Nëntor.2013
  Ora 11:00-12:30
  Mbahet Dita Informuese Për Bursa në Programet JoinEU-SEE>PENTA dhe Basileus
   
  Amfiteatri i madh në Fakultetin e Edukimit (ndërtesa e re, pranë Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare)
   
  JoinEU-SEE>PENTA dhe Basileus janë programe të financuara nga Bashkimi Evropian, të cilat do të ofrojnë bursa tërheqëse për studentët, për stafin akademik dhe për stafin administrativ të Universitetit të Prishtinës. Koordinatorë të këtyre programeve janë Universiteti Graz i Austrisë dhe Universiteti Ghent i Belgjikës, ndërkaq Universiteti i Prishtinës, si institucion për arsim të lartë, është partner i këtyre projekteve.

   

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
311 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011