FIEK kremtoi 50 vjetorin e punës

  FIEK kremtoi 50 vjetorin e punës Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike (FIEK), me 28 dhjetor 2011 ka kremtuar 50-vjetorin e themelimit dhe të punës

  Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike (FIEK), me 28 dhjetor 2011 ka kremtuar 50-vjetorin e themelimit dhe të punës. Udhëheqës të UP-së dhe dekanatit të këtij fakulteti, në ceremoninë solemne të jubileut të 50-të të FIEK-ut kanë vlerësuar se gjatë pesë dekadave në këtë fakultet është punuar për përvetësimin dhe avancimin e të arriturave shkencore në Kosovë si dhe për t’u bërë pjesë e shkencës dhe teknologjisë bashkëkohore.
   
  IMG_7186.JPG IMG_7093.JPG IMG_7086.JPG

  Me këtë rast të pranishëmve iu drejtua me një fjalë rasti Prof. Dr. Myzafere Limani, dekan i FIEK.
   

  Në prani të mysafirëve të shumtë, në emër të Këshillit të FIEK, me mirënjohje janë nderuar profesorët e ndjerë të këtij fakulteti, profesorët dhe stafi administrative i pensionuar, qytetarët prishtinas që shtëpitë e tyre i shndërruan në fakultete gjatë viteve 1991 1998, profesorët nga universitete ndërkombëtare që kanë kontribuar në ngritjen cilësisë në këtë fakultet si dhe kompanitë e korporatat me të cilat fakulteti ka bashkëpunim tradicional.]

  Për më shumë ju lutem klikoni këtu.

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
311 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011