Ligjëratë e ftuar në distancë për studentët e FIEK nga Sabanci University, Turqi.

  Prof. Gurdal Ertek nga Sabanci University, Stamboll, Turqi, mbajti një ligjëratë të ftuar në distancë për studentët master të FIEK.


  Studentëve master të FIEK, drejtimi Kompjuterikë, iu ofrua një ligjeratë e ftuar në distancë nga Sabanci University, Stamboll, Turqi, datë 13 Dhjetor 2011.

   
  Photo-Dec-13,-19-00-55.jpg Photo-Dec-13,-17-16-40.jpg


  Ligjërata u mbajt nga profesor Gurdal Ertek, mësimdhënës në Sabanci Universitety, në temën "Data Mining: New Methodologies and Case Studies", dhe ishte ftuar nga Prof. Assoc. Lule Ahmedi në kuadër të lëndës "Të dhënat në Internet 1", cikli master i studimeve. Studentët e FIEK ishin aktiv gjatë orës dhe shtronin pyetje herë pas herë nga distanca drejtuar Prof. Ertek në Turqi.

  Klasa në anën e FIEK është përkrahur teknikisht të funksionoj si video konferencë nga administratorit i TI-së në fakultet, BSc-CE. Ibrahim Ibrahimi.

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
311 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011