Njoftim, regjistrimi i studenteve në Maste

   Ju njoftoj se nga dita e shpalljes se Konkursit publik per regjistrim te studenteve ne Master, nje intersim te veqante per marrjen e informacioneve per regjistrim ne UP kane shprehur Studentet qe jane pranuar vitin e kaluar ne UP nga Universitete private dhe studente qe kane perfunduar studimet themelore ne UP por kane vendosur qe studimet Master te i ndjekin ne ndonje drejtim te ndryshim nga drejtimi i nivelit Beqeler.
   
  Ne baze te konukrsit te vitit te kaluar (20011/12) keta studente kane pasur per obligim te japin nga 5 provime shtese nga niveli beqeller, per te ju mundesuar regjistrimi ne Master.
   
  Studente qe i kane kryer keto obligime, per te qene pjese e sistemit elektronik SESM duhet qe te aplikojne Online ne te njejten menyre sikur studnetet qe aplikojne per regjistim ne kete vite, qe pastaj ne diten e Regjistrimit ne fakultet perkatese te kene mundesine e njerrjes se pageses se semstrit Online nga sistemi.
   
  Linku per Aplikim ne te gjitha Njesite Akdemike eshte direk nga Ueb sajti i UP-se http://uni-pr.edu/ duke klikuar mbi Butonin "APLIKO TANI".
   
  Keta studente kane paguar vitin e kaluar per apliim 10 € permes paragonave qe kane marre ne fakultetet perkatese, ndersa ne kete vit keta studnete nuk duhet te paguajne per aplikim, por vetem per Semester qe pas plotesimi te te dhenave per aplikim ne SEMS (Sistemi Elektronik për Menaxhimin e Studenteve)  ju jepet mundesia e shkarkimit te fletepageses per semester.

   FIEK, 2012

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
311 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011