Njoftim për shfrytzimin e softverëve të Autodesk EDU nga studentët

     Njoftohen studentët e Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", se tash kanë mundësi me i shrytëzu dhe me imarrë softverët e Autodesk EDU pa pagesë. Secili profesor dhe student i interesuar duhet që të regjistrohen në portalin e Autodesk me e-mail adresën që përmbanë domenin EDU (në këtë rast e-mail adresa e UP-së), sepse kjo dëshmon se shfrytëzuesi ështe nga institucioni arsimor. Linku për qasje në këta softverë është  http://students.autodesk.com/?nd=download.


    Për më shumë klikoni këtu.

     

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
311 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011