Punë praktike në UNCIEF Innovations Lab

  Punë praktike në UNCIEF Innovations Lab

  Te gjithë studentet e FIEK -ut mund te konkurrojnë për punë praktike në UNCIEF Innovations Lab te cilët kanë si lëndë obligative punën praktike dhe ketë mund të vijojnë që nga semestri i V -të dhe i VI-të për vitin akademik 2011/12.


  UNICEF Innovations Lab Kosovo cultivates Innovations for the benefit of Kosovo's youth. Youth can propose

  projects and the Lab helps them to transform ideas into actionable projects to impact their lives. In addition,

  the Design Center of the Innovations Lab leverages the recent advances in mobile, open source, and social

  Technologies and offers the opportunity to the students of Computer Science in Universities in Kosovo to work

  on problems identified directly by public institutions working on behalf of youth and children in Kosovo.

   

  Për më shumë Informata ju lutëm klikon këtu.

Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
262728 29 30311
2345678
9101112131415
161718 19 202122
23 242526272829
30123456